חיפוש
  • Ayelet Mallis Cohen

יזמות נדל"ן- ההבדל בין מצליחנים לנכשלים 2

עודכן: 25 בנוב׳ 2019

אני תמיד אומרת שהיו לי המורים הכי טובים, עבדתי עם חברות בניה מהמובילות במשק, ואף אחד מהמנכ"לים או הסמנכ"לים שלהם לא היה נותן לפרויקט לקרום עור וגידים מבלי שהוא יהיה מאוד ריווחי, מוביל במכירות על פני פרויקטים אחרים דומים, וגם נראה מרשים, איכותי וכזה שניתן להתגאות בו שנים רבות אחר כך. אלו היו המורים שלי.

אני הבאתי לתכנון את היצירתיות, היכולת להבין חללים ונפחים כשהכל עדיין רק בדו-מימד, קווים בשחור על גבי לבן, והם, המורים שלי, לימדו אותי להסתכל על הפרויקטים בעין של יזמים, שלא נותנים לאף שקל לצאת מהקופה, אלא אם הוא מביא איתו הרבה שקלים חזרה לקופה.

אז מה נוסחת הקסם שלהם ? איך כל החברות האלו, 20 שנה לאחר מכן עדיין מובילות ?

הפעם אתרכז רק בתכונה אחת שמשותפת לכולם, בתהליך העבודה על התכנון ועיצוב של בנייני מגורים. על מסחר, קניונים, ומרכזי קניות אכתוב בפוסט נפרד.

תכנון בנייני המגורים התחיל מיצירת הפרוגרמה, ביחד עם האדריכל. אף אחד מהם לא בא למשרד ונתן "רשימת מכולת", אלא היתה בחינה משותפת של אפשרויות שונות של תמהיל דירות, אופציות להעמדת הבנין על המגרש, ודיון על האופי והתדמית של הפרויקט.

כולם, בלי יוצא מן הכלל, לא הגיעו עם הפתרונות, אלא הגיעו עם השאלות, הבקשות והבעיות, ונתנו לנו "לשבור את הראש" ולחפש את הדבר שיהיה הכי נכון. בתכנון של כל דירה ודירה, היו שאלות רבות, למה בחרנו לתכנן כך ולא אחרת, ואנחנו נתנו את ההסברים, או שהגענו למסקנה שאכן צריך לשנות,

אך אף פעם, לא ניתנו הוראות או נאמרו משפטים כמו "תחליפו בין המטבח לסלון" או "תזיזו את הממ"ד".

ולמה ?

מכיון שהם השאירו לעצמם את תפקיד היזם.

הם לא לקחו על עצמם את תפקיד האדריכל ולא ניסו לעשות את העבודה במקומו אלא להיפך, הם "תבעו" יצירתיות, חשיבה מקורית ועבודה אדריכלית אמיתית.

חלוקת התפקידים הברורה, הביאה את הפרויקטים למצוינות שלא ניתן היה להגיע אליה בדרך אחרת.

כיום, אחרי המון שעות עבודה עם יזמים וחברות בניה, אני יכולה לראות את הפרויקט גם בעיניים אדריכליות, וגם בעיניים יזמיות, אך גם אני שומרת על חלוקת תפקידים ברורה כי אני חושבת שזה אחד המפתחות החשובים להצלחת הפרויקט.

מוזמנים להרים טלפון בכל נושא שקשור לנדל"ן, מקרקעין, אדריכלות, תכנון ובניה ועיצוב פנים.

שלכם, אילת מליס כהן, ארכיטקטית 054-4558123


מוזמנים להרשם למידעון שלי, אני לא מציפה אתכם במיילים, אלא שולחת רק מידע חשוב, אז כדאי.

ההרשמה כאן באתר, צד שמאל למעלה.


#עיצובפנים #ארכיטקטורה #אילתמליס #ארכיטקט #שימושחורג #מחסןלדירה #נדלן #פרצלציה #תכנוןערים #תבע #וילה #אדריכל #ביתפרטי #שיפוץ #זכויותבניה #תמא38 #שינוישימוש #היתרבניה #היתרים #מחסןלמשרד #תבע #היטלהשבחה #שימושחורגגןילדים #יזמותנדלן #מגרשים #תכניתחלוקה

#placeandspace #interiordesign #Interiordesigner #architecture #architect #israelidesign #ayeletmallis #luxurydesign #luxuryhouse #house #building #israeliarchitecture #realestate #urbandesign #ayeletmalliscohen #permit

30 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול